1204-ben királyi kastélynak építette Phillipe Auguste, a következő évszázadban már királyi vadászháznak használták és várként működött. Egyszer gót stílusban, máskor reneszánsz kastélyként alakíttatták át az éppen uralkodó királyok.
A Louvre elé épített piramist kifejezettem Francois Mitterand elnök kérésére építették , múzeumban azt a felvilágosítást adják az érdeklődőknek, hogy a piramis összesen 673 üvegtáblából áll, 603 rombusz alakú és 70 háromszög alakú, melyek 2,1 cm vastagok.
A Louvre Párizs központjában a Szajna jobb partján található világhírű nemzeti múzeum, a világ egyik legismertebb és 1793 óta Párizs legnagyobb múzeuma.
Az európai képzőművészetek gyűjteménye mellett a kivételesen gyönyörű egyiptomi, iszlám, keleti, görög, római és etruszk emlékek megtalálhatók és megtekinthetők benne.
Medici Katalin uralkodása idején székhelyéül választotta és kibővítette, IV. Henrik viszont az elképzeléseit követően közbeeső épületekkel, a Tuileriákkal is összekötötte.
Ez volt a régi Louvre, amelyhez XIV. Lajos az új Louvre-t csatolta, ezzel az épület négy szárnya a palota udvarát négyzet alakban vette körül.
Miután a királyok Versailles-be tették át székhelyüket a Louvre-ban a hivatalnokok maradtak, később viszont tudósok és művészek otthonáúl szolgált.
Miután III. Napóleon újjáépíttette és felújíttatta a Louvre épületét és a Tuileriákkal együtt egy hatalmas palotává alakult át.
Ekkor az udvartartás, a minisztériumok, múzeum és képtár, kertek és katonai dísztér, lovagló iskola is megtalálható volt , azonban az 1871 évben történt tűzvész után már csak a pénzügyminisztérium és a múzeum maradt a Louvre-ban.